Saturday, May 20, 2017

Co trzymam w ręku?

Ano trzymam majowo-czerwcowe wydanie wspaniałego pisma Business English, czyli magazynu poświęconemu - najogólniej rzecz biorąc - biznesowemu językowi angielskiemu. Nie zamierzam jednak poprzestać jedynie na tym stwierdzeniu, ponieważ uważam, że warto podzielić się z Wami tym, jak wartościowe okazuje się być to wydawnictwo w ogóle, a to wydanie w sposób szczególny, jako że mam je przed oczami! Zatem do dzieła! Przyjrzyjmy się temu magazynowi nieco bliżej!

Otóż, warto zwrócić uwagę na kilka ogólnych kwestii dotyczących tego pisma, które pozwolą rozbudzić Wasze nim zainteresowanie, ponieważ, jeśli uczysz się języka angielskiego - i nie jest tak naprawdę ważne, czy jest o język biznesowy czy nie, to ten magazyn jest ze wszech miar godny polecenia ze względu na swoje liczne zalety, do których już przechodzę...

Po pierwsze, trzeba uczciwie powiedzieć, że jest to magazyn, jako się rzekło, o ogólnej, jednak raczej szeroko rozumianej tematyce biznesowej. Ogólność ta jednak pozwala usatysfakcjonować zarówno uczących się języka ogólnego, a już na pewno tych, którzy nieco bardziej interesują się różnorodnymi sprawami świata biznesu.

Dwumiesięcznik ten ma bardzo sympatyczny układ treści, dzięki czemu oferuje dość szeroką paletę tematów, dlatego śmiem twierdzić, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oto sekcje, jakie możemy znaleźć w tym magazynie:
 • in brief
 • moments in business history
 • poland
 • international
 • cover story
 • business profile
 • business woman
 • business trends
 • money
 • travel
 • technology
 • managing people
 • business language
Jak widać, oferta jest bogata, a teksty, z ręką na sercu, absorbujące, nietuzinkowe i godne uwagi. Na ponad osiemdziesięciu stronach dwumiesięcznika znajdziemy teksty krótsze i dłuższe, dotyczące Polski oraz spraw zagranicznych. W każdym wydaniu artykuł przewodni z okładki (cover story) oraz szereg innych tekstów zgodnie z sekcjami wspomnianymi wyżej. 

To na co jednak chciałbym zwrócić uwagę w sposób szczególny, to kilka spraw związanych z faktem, iż magazyn ten jest wyjątkowo przyjazny uczącym się języka angielskiego. Dzieje się tak z co najmniej kilku powodów. Business English jest atrakcyjny, ponieważ począwszy od jakości papieru, zdjęć (co dla niektórych ma nie mniejsze znaczenie podczas nauki), poprzez szereg pasjonujących tekstów z wyjaśnionymi od razu słowami/zwrotami, które absolutnie uprzyjemniają samo czytanie, zrozumienie tekstów oraz sprawiają tym samym radość z owocnego obcowania z językiem, co bez wątpienia uzależnia i motywuje do czytania kolejnych artykułów, a skończywszy na możliwości ściągnięcia nagrań wielu tekstów, co samo w sobie ma wiele zalet, choćby takich jak możliwość utrwalenia słownictwa, zasłuchania się w melodię czytanych tekstów, wysłuchania tekstu pod kątem jego wartości merytorycznej, itp., wszystko to sprawia, że nie można oderwać się od pisma! Trudno też nie wspomnieć o dodatkach, które czytelnik otrzymuje w prezencie. W tym wydaniu jest to kilkanaście cennych stron dodatku o tytule 'Coaching'. 

Na koniec, chciałbym jeszcze wszystkich zachęcić do czytania tego magazynu pisząc kilka słów o jednym z artykułów z bieżącego wydania. Otóż jest to artykuł o tytule 'A Post-Brexit World: Winners and Losers?' Bez wątpienia jest to dzisiaj dość gorący temat, który dotyczy nie tylko Polaków, ale ma wpływ na szereg kwestii dotyczących ustalonych dotychczas prawideł funkcjonowania UK w Unii Europejskiej, w Europie i świecie. Artykuł ten dociekliwie przygląda się takim kwestiom związanym z Brexitem jak UE dwóch prędkości, imigracja, wpływ na gospodarkę, usługi finansowe, ale nie pomija także opinii zwykłych Brytyjczyków i ich oceny tej historycznej decyzji. Reasumując, artykuł bardzo przejrzysty, bogaty leksykalnie i wciągający. 

I ostatnie słowo... jeśli naprawdę poszukujesz pisma, które pozwoli Ci w przyspieszonym tempie poznać mnóstwo absolutnie odjazdowych słówek, zwrotów i wyrażeń, a przy tym dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy zgrabnie dobranych do poszczególnych sekcji magazynu, to Business English jest bez wątpienia tym przyjacielem, którego teraz potrzebujesz. Kończę, ponieważ zostało mi jeszcze kilka artykułów, a nie mogę się oprzeć, żeby ich nie skonsumować!


  


No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...