Friday, March 11, 2016

The NOSE business :)

Hello! Today I invite you to take a look at a few words connected with SMELL (węch) :) Do you know these words? Thanks to our NOSES we can talk about such things as:

AROMA

Słówko to oznacza 'aromat, przyjemny zapach'. Możemy go użyć w takim oto przykładzie: "I love the aroma of freshly baked bread." (Kocham zapach świeżo pieczonego chleba.)

BO (czyli 'body odour')

Source: http://tinyurl.com/gpsfrl9
To jest zwyczajnie 'zapach ciała' i zazwyczaj jest to nieprzyjemny zapach ciała, ponieważ spowodowany przepoceniem :) Mój przykład zdania to "I think, this boy has a body odour problem." (Myślę, że ten chłopak ma problem z zapachem ciała.)

FRAGRANCE

A to już nieco bardziej przyjemne słowo, które oznacza 'zapach' - tym razem przyjemny. Mój przykład zdania: "What's this? Isn't it the fragrance of roses?" (Co to jest? Czyż nie jest to zapach róż?)

PERFUME

To słowo oznacza 'perfumy'. Moje pytanie mogłoby brzmieć tak: "What perfume are you wearing?" (Jakich perfumy masz na sobie?)

SCENT

To słówko oznacza 'zapach'. Z tym słowem możesz na przykład powiedzieć o 'zapachu pieniędzy' (the scent of money) albo 'zapachu róż' (the scent of roses).

A few questions from me:

  1. What's your favorite aroma?
  2. Does the fragrance of roses appeal to you?
  3. What perfume are you wearing?
  4. How do dogs track the scent of other people or animals?


No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...