Saturday, February 27, 2016

Naucz się angielskiego - za granicą!


Nauka języka angielskiego najczęściej kojarzy się nam z lekcjami w szkole, czy to szkole językowej, czy też szkole podstawowej, średniej, wyższej jako jeden z przedmiotów, tymczasem nauka wcale nie musi odbywać się z podręcznikiem w ręku, w ławce przed tablicą. Jednym ze sposobów na naukę angielskiego są kursy zagraniczne, wyjazdy zagraniczne. Jest to niestandardowa forma nauki, ale wyjątkowo skuteczna. Niezależnie od poziomu zaawansowania, jak również wieku kursantów wyjazdy zagraniczne stanowią doskonały sposób na opanowanie języka angielskiego szybko, łatwo, przyjemnie i trwale. Bardzo często zależy nam na tym, by nauczyć się angielskiego szybko i skutecznie, lub w kilka tygodni odświeżyć jego znajomość, podszkolić itd. W tym świetnie spisują się kursy za granicą. Cena kursów zagranicznych wielu chętnych odstrasza, mimo wielu zalet i atutów jakimi się wyróżniają, mnóstwo osób z różnych względów, często ekonomicznych nie może pozwolić sobie na taki wyjazd. Oczywiście to nie jedyny sposób na przyswojenie języka poprzez wyjazd zagraniczny. Jeśli kurs językowy przekracza Twoje możliwości finansowe lub jesteś indywidualistą i wolisz o aktywną naukę zadbać samodzielnie, sposobem na naukę może być wyjazd do pracy sezonowej, emigracja zarobkowa czy też wymiana polegająca na nauce języka w zamian za pracę. Popularność wyjazdów za pracą do Anglii wciąż jest wysoka, chociaż coraz trudniej jest znaleźć zatrudnienie nie znając angielskiego nawet na poziomie podstaw. Chcąc uczyć się języka unikać należy firm przypominających zbiorowisko Polaków, a można na takie z łatwością trafić. Obecność rodaków nie sprzyja efektywnej nauce języka. Jeżeli jednak obawiasz się o to czy sobie poradzisz na obczyźnie, takie otoczenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, iż aby mówić o nauce poprzez immersję nie wystarczy wyjechać z Polski, a należy wyjechać do kraju anglojęzycznego, bowiem to od naturalnych native speakerów winniśmy się uczyć. Nauka poprzez kontakty z innymi cudzoziemcami w  języku angielskim to cenne ćwiczenie językowe, jednak nie powinno zastępować obcowania z żywym językiem angielskim używanym przez Anglików, względnie Irlandczyków, czy Maltańczyków. Wątpliwym kierunkiem z uwagi na odmienności pomiędzy angielskim a amerykańskim angielskim są Stany Zjednoczone, czy Kanada, Australia, jednakże jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niżeli wyjazd edukacyjny do Niemiec, czy Hiszpanii by uczyć się języka angielskiego. Jeśli już zdecydujemy się na wyjazd we własnym zakresie warto poświęcić jak najwięcej czasu na naukę przy tak zwanej okazji. Im bardziej jesteśmy aktywni czy to w formie rozmów z lokalnymi mieszkańcami, czy też poprzez spotkania towarzyskie, czy chociażby zwiedzanie, zakupy, wypoczynek, tym szybciej nabędziemy słownictwo angielskie zapamiętując kontekstowo. Często używanie języka to nic innego jak utrwalanie podstawowych zwrotów, słów, konstrukcji gramatycznych. Pobyt za granicą to ekspozycja na bodźce językowe docierające do naszego umysłu z różnych stron, poprzez wszystkie zmysły, to istne bombardowanie mózgu wiedzą. Wbrew powszechnej opinii to metoda nauki skuteczna dla każdego, niezależnie od posiadanych zdolności, motywacji, czy też wiedzy, kompetencji językowych, dedykowana i dla dzieci i dorosłych.

Organizowane kursy języka angielskiego za granicą zwykle obejmują przedział wieku dla młodzieży od lat 13 do 21 oraz kursy kierowane do osób dorosłych, najczęściej kursy języka specjalistycznego jak medyczny, techniczny, czy biznesowy. Magia tego sposobu nauki polega na tym, iż uczymy się mimowolnie, po prostu korzystając z życia, wykonując swoją pracę, oddając się rozrywce. To właśnie to jest przyczyną efektywności nauki, opanowania w kilka tygodni materiału, jaki jest przerabiany na kursach stacjonarnych w rok. Za granicą wystarczy nam 2 do 5 tygodni by znacząco podszkolić język. Zwykle efekty swej nauki dostrzegamy już po tygodniu, kiedy znika bariera językowa, zaś postępy w nauce widoczne są zazwyczaj po powrocie do kraju.
 
Nie rzadko nie dostrzegamy czego w danej sytuacji się nauczyliśmy, ani samego faktu iż w danej chwili nasz mózg się uczy, jak bywa to w przypadku lekcji angielskiego w szkole, gdzie każda lekcja ma swój temat i określone ćwiczenia. Tym samym trudno mówić o zmęczeniu naukę, której wysiłku kompletnie nie odczuwamy, a co za tym idzie możemy uczyą się cały czas i bardzo intensywnie, mimo to efektywnie. Ucząc się całościowo unikamy bałaganu i czasami trudno jest nam uwierzyć, że możemy się czegokolwiek nauczyć plażując, czy też . Nic bardziej mylnego, środowisko międzynarodowe sprzyja nabywaniu języka, jego przejmowaniu nieświadomie. Co ważne uczymy się kompleksowo tak znaczeń słów, jak i ich użycia w zdaniu, wraz z akcentem i wymową. Harmonogram kursy językowego zagranicą wygląda zwyczajnie, czasu na naukę w sensie stricto jest stosunkowo niewiele, jednak cały program zajęć w tak zwanym czasie wolnym to również nauka. Bogaty zestaw rozrywek do wyboru to także zajęcia dydaktyczne.

Gdzie jechać na kurs angielskiego za granicą w 2016 roku?

 
Każdy wyjazd zagraniczny przybliża nas do lepszej znajomości języka poprzez praktykę, dlatego też nie ma większego znaczenia czy wyjedziemy za granicę by pracować, uczyć się, praktykować w zawodzie, czy też zupełnie towarzysko do znajomych. Chcąc uczyć się angielskiego w Europie mamy do wyboru Wielką Brytanię, Irlandię oraz Maltę. Doskonałą lokalizacją jest Anglia, jednak jeśli nie uda się nam wyjazd właśnie tam, można zastąpić go na przykład letnim wypoczynkiem na Malcie. Nieco dalszymi destynacjami, które zwykle wiążą się z kosztami są USA, Kanada, Australia. Korzystając z wymian studenckich i programów typu AISEEC, Erasmus możemy uczyć się jeżyka angielskiego o wiele taniej. Alternatywą dla podjęcia studiów na zagranicznych uczelniach, w college'ach są wyjazdy work&travel, au pair przeżywające w ostatnich latach renesans. Przybywa osób chętnych do wyjazdu, jak i goszczących obcokrajowców. Internet pozwala wyszukać ciekawe oferty, propozycje i destynacje. Młodzież korzysta zarówno z ofert osób prywatnych jak i firm szukających praktykantów, czy taniej siły roboczej. Jest to zawsze niesamowita przygoda i nowe doświadczenie, liczne wspomnienia z wyjazdu zapadają na długo w pamięć i często powodują rozmarzenie. Podróżując poznajemy język nie tylko poprzez słówka, ale również poprzez poznawanie kultury języka, jej korzeni, tradycji, historii. Doświadczając  i obcując z językiem na żywo zupełnie inaczej go postrzegamy. Wraz z praktyką zyskujemy pewność siebie, giętkość języka, swobodę i płynność wypowiedzi na każdy temat. Stajemy się elastyczni i zaczynamy myśleć w języku angielskim, co w warunkach krajowych niezmiernie ciężko uzyskać.
Polecam organizatora kursów zagranicznych angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, prowadzonych przez profesjonalną kadrę oraz wypełnionych bogatym programem integracyjnym jest Sprachcaffe. Angielskiego ze Sprachcaffe uczyć się możemy w Anglii, na Malcie jak również w Kanadzie, USA. To sprawdzona oferta, która ma swoje grono usatysfakcjonowanych kursantów chętnie powracających na kursy o coraz to wyższym poziomie zaawansowania. Wyjazdy organizowane są przez cały rok, dzięki czemu można dopasować dogodny termin do własnych planów wypoczynkowych i nie tylko. Co więcej dzięki kursom w porze zimowej, późną jesienią czy wczesną wiosną można skorzystać z tańszych ofert zakwaterowania, przelotów obniżając cenę kursu do minimum, jednocześnie nie schodząc z jakości edukacji. Kursy trwają od dwóch do pięciu tygodni i organizowane są w lokalizacjach nastawionych na turystykę, co za tym idzie bogactwo atrakcji i możliwości aktywnego spędzenia czasu zapewnia połączenie nauki z rozrywką na najwyższym poziomie. Kursy Sprachcaffe to gwarancja sukcesu i doskonałych wspomnień! Poznaj:

lub

No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...