Tuesday, December 15, 2015

Nauka języków obcych z Preply

Języki obce to dziś kluczowa umiejętność, jaką warto posiadać nie tylko z uwagi na możliwość zrobienia kariery zawodowej, ale i pozyskanie międzynarodowych znajomości towarzyskich. Znając języki możemy sięgać po wiele źródeł wiedzy niedostępnych w języku polskim. Pewność siebie, wysoka samoocena idą w parze ze znajomością języków obcych, podobnie jak rozwój kreatywności. Korzystając z Preply.com możemy uczyć się języków tak tych najpopularniejszych, jak i rzadkich, od których stacjonarnie dostęp bywa ograniczony. W bazie Preply znajdziemy korepetytorów języka uczących zarówno na poziomie podstaw jak i zaawansowanym, w tym języka specjalistycznego, branżowego. Z internetem nauka języków przybiera nowe, nieznane dotąd oblicze. Nie wychodząc z domu możemy się uczyć poprzez zabawę, rozrywkę, rozwijając swoje zainteresowania jak i rozmawiając z innymi na forach internetowych i w portalach społecznościowych. Możliwość słuchania zagranicznego radia, oglądania obcojęzycznej telewizji, czytania portali w języku obcym pozwala na otoczenie się językiem obcym i stymulowanie mózgu do nauki.  Jeśli masz barierę językową to przeczytaj jak ją przełamać na blogu Anii.

Doskonałym wzbogaceniem nauki online są korepetycje online, które mogą uzupełnić braki w wiedzy, zapewnić niezbędne ćwiczenia gramatyczne i komunikacyjne. Jeśli z różnych względów nie odpowiada Ci nauka języka na kursach językowych możesz spróbować nauki w systemie jeden na jeden. Często barierą w podjęciu nauki są pieniądze. Ucząc się online możemy znacznie obniżyć koszty nauki zyskując zupełnie bezpłatnie kontakt z językiem obcym poprzez blogi ogólnodostępne, media społecznościowe itp. Tym samym nauka języków obcych nie musi być kosztowna. Jeśli nie jesteś na tyle systematyczny i zdeterminowany do nauki we własnym zakresie korepetycje są idealną formą wsparcia procesu edukacji. Atutem Preply jest korzystna oferta cenowa i liczne promocje dla osób korzystających regularnie z lekcji przez Skype. Prócz udostępnienia bazy kontaktów gwarantuje użytkownikom witryny ochronę ich interesów. Aby nie paść ofiarą oszustwa zabezpiecza środki do czasu potwierdzenia zrealizowania zajęć, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku a niezwykle potrzebnym dla zyskania zaufania stron wobec siebie.
Jako, iż w sieci nie ma barier geograficznych, a odległość nie stanowi żadnego problemu możesz skorzystać nie tylko z korepetytorów polskich ale również zagranicznych. Niezależnie od tego jakiego języka postanowiłeś się uczyć i na jakim poziomie z pewnością znajdziesz korepetytora. W bazie kontaktów znajdują się tysiące lektorów i native speakerów, którzy są gotowi nas uczyć języka. Nie musisz już polegać wyłącznie na okolicznych lektorach, jeśli oferują zbyt drogie korepetycje lub nie odpowiada Ci ich styl nauczania możesz skorzystać z lektorów online. Korepetycje online nie różnią się od standardowych stacjonarnych, a to za sprawą doskonałej jakości połączeń przez Skype. By skorzystać z oprogramowania nie trzeba ponosić kosztów. Skype jest komunikatorem darmowym i kompatybilnym ze zdecydowaną większością systemów operacyjnych i urządzeń mobilnych. Szereg funkcji dodatkowych jakie w Skype są dostępne poszerza wachlarz możliwości nauki zdalnej w ciekawy i atrakcyjny dla ucznia sposób. Nauka języków polega głównie na używaniu języka, doskonaleniu komunikacji. Do tego Skype sprawdza się idealnie.  Korepetycje możemy odbywać audio jak i video i to w dowolnych okolicznościach. Nie musimy przyjeżdżać do korepetytora, ani przeciwnie. W zależności od indywidualnych ustaleń uczyć się możemy wieczorem, o poranku, w weekend czy w dzień roboczy. Korzystając ze Skype możemy zachować anonimowość jak i uczyć się w podróży, w przerwie między zajęciami itp. to jedna z zalet poprawiających komfort nauki zdalnej.

Korepetycje z angielskiego przez Skype wygrywają z licznymi e-kursami języka kontaktem z żywym językiem w postaci osoby lektora, czy native speakera. Dzięki indywidualnemu tokowi nauki możemy zawsze zwolnić lub przyspieszyć tempo nauki jak również wrócić do poprzedniego tematu, powtórzyć materiał, jak i dopytać nauczyciela o niezrozumiałe zagadnienia. W czasie korepetycji jest czas na ćwiczenie do skutku, co niestety nie jest możliwe w grupie uczniów jak i ćwicząc przed komputerem wyłącznie z oprogramowaniem do e-learningu. Kursy językowe online rzadko dopasowują się do potrzeb ucznia, mimo iz poszczególne lekcje i ćwiczenia można do woli powtarzać.
Indywidualne korepetycje mają tez moc motywacyjną. Pochwała lektora za postępy wpływa istotnie na samoocenę, zaś wyłapanie braków stanowi idealną mobilizację do pracy. Prócz profesjonalnej pomocy dydaktycznej spotkania z korepetytorem niosą ze sobą również element psychologiczny. Nie wszyscy, jednak spora część osób potrzebuje autorytetu nauczyciela i mentora zarazem. Możliwość ustalenia zakresu nauki i formy nauczania z naciskiem na konkretne kompetencje zależne od poziomu wiedzy i umiejętności ucznia pozwalają na opanowanie języka w krótszym czasie niżeli poprzez standardowy kurs językowy. Głównie ćwiczona jest nieskrępowana komunikacja, jednak Skype umożliwia również doskonalenie czytania i pisania w języku obcym. Korepetycje przez Skype dają możliwość nauki języka obcego wyłącznie w tym języku lub całkowicie innym języku obcym. Przy okazji nauki języka możesz poznawać szereg osób z różnych stron świata, poznawać różne akcenty i lokalne dialekty języka wybierając native speakerów do nauki na przykład francuskiego z Quebecu. Prowadząc konwersacje z lektorami można rozwijać swoją wiedzę o świecie i języku wzbogacając swój słownik bierny i czynny. Plusem korepetycji zdalnych jest także to, iż nie muszą to być spotkania cykliczne, stałe ale doraźne, a nawet jednorazowe. Z pomocy korepetytora możemy korzystać co pewien czas, regularnie bądź w razie takiej potrzeby. Często korepetycje są formą sprawdzianu wiedzy, weryfikacji postępów i zaplanowania zagadnień do opanowania. Wiele osób poprzez korepetycje online ćwiczy przygotowane scenariusze scenek do egzaminu państwowego, matury czy na inne potrzeby jak chociażby rozmowa kwalifikacyjna. Pojedyncze zajęcia nie rzadko wystarczą by odświeżyć język i przypomnieć sobie znajomość języka. Jeśli jeden korepetytor nie spełni Twoich oczekiwań w każdej chwili możesz go zmienić na innego.

Platforma językowa Preply powstała z myślą o wsparciu nauki języków online poprzez skupienie w jednym serwisie lektorów i native speakerów różnych języków. Oferta językowa wciąż się rozrasta, przybywają lektorzy coraz to rzadszych języków. Nie musisz już jeździć na kurs języka japońskiego po kilkadziesiąt kilometrów od domu, ani też rezygnować z nauki ukraińskiego z powodu braku nauczycieli tego języka w okolicy. Możesz uczyć się online z wykwalifikowanymi korepetytorami. Nawet najmniej popularne języki w Preply charakteryzują się sporym wyborem nauczycieli. Najwięcej lektorów oferuje naukę angielskiego oraz niemieckiego, francuskiego. Prócz oferty zdalnej w Preply dostępne są również ogłoszenia korepetytorów stacjonarnych, a nawet ogłoszenia osób szukających korepetytorów z danego języka. W pewnym sensie Preply przypomina tablicę ogłoszeniową, która uzupełniana jest opiniami o usługach poszczególnych korepetytorów. W wygodny sposób znajdziesz tu korepetytora, jego profil jak i oceny jakie wystawili mu jego uczniowie. To niezwykle pomocna wskazówka przy wyborze korepetytora.

Polecamy też artykuł Skype learning – 7 great benefits Donalda Clarka

No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...