Monday, June 15, 2015

Jak uczyć się angielskiego w domu? 7 przyjemnych sposobów :)


Potrzebujesz poprawić pewność w swobodnym mówieniu po angielsku, w pracy zamiast mówić po angielsku to głównie piszesz lub czytasz w języku obcym,   masz mało zagranicznych znajomych, z którymi mógłbyś rozmawiać po angielsku a na kurs językowy nie chcesz lub nie możesz uczęszczać... Jak więc można samemu szybko i przyjemnie podszkolić się w konwersacji i czy to możliwe? Poniżej 7 sposobów wartych uwagi!

1.      Śpiewaj np. karaoke
Karaoke czyli śpiewanie do lini melodycznej w tle i tekstu piosenki. Możesz wybrać swoje ulubione utwory, zrobić playlistę i np. Raz w tygodni przez 30 minut śpiewać po angielsku oczywiście. Nauczysz się tutaj zarówno wymowy jak i słownictwa. Idealne połączenie przyjemnej zabawy i efektywnej nauki. Pomocna może być gra Lyricstraining.com.

2.     Czytaj na głos
Czytanie po angielsku uczy gramatyki i zwrótów powszechnie rzadziej używanych. Jednak dopiero czytanie na głos pomaga ćwiczyć wymowę, akcent i pewność posługiwania się językiem. Wybierz ulubioną książę lub magazyn i zacznij codziennie przez 15 minut np. przed snem czytać na głos. Efekt będzie szybko widoczny! Aby być pewnym czy wymawiasz słowa poprawnie warto ściągnąć aplikację English Pronunciation by Kepham lub używać popularnego Google Translate.

3.     Ćwicz z anglojęzycznym trenerem
Kup lub wyporzyć z biblioteki DVD z zajęciami fitness w języku angielskim i zacznij ćwiczyć ciało jak i swój język! Popularne video nagrali trenerzy tacy jak: Denise Austin czy Ashley Borden. W czasie treningu zapomnisz o tym, że uczysz się angielskiego gdyż wysiłek spowoduje, że nie będziesz o tym myślał!

4.     Zrób imprezę tematyczną – tematem będzie…język angielski
Zaproś swoich znajomych (bez względu czy to sami Polacy czy także osoby z zagranicy) i jako główną zasadę spotkania niech będzie rozmowa po angielsku! Nieważne na jaki temat ważne aby zacząć rozmawiać. Ze znajomymi zawsze czujemy się pewniej i bardziej swobodnie tak więć w relaksacyjnej atmosferze będziemy mówić po angielsku. Jeśli nie będzie tematów lub zbyt trudno będzie rozpocząć dyskusję to pomocne mogą być różnego rodzaju gry lub zabawy w opowiadanie śmiesznych historyjek.

5. Zagraj w grę Monopoly – po angielsku
Kolejną rzeczą, którą można zrobić to zagrać w grę, która wymaga zarówno czytania jak i rozmawiania po angielsku. Anglojęzyczne Monopoly będzie idealne do tego właśnie.  W gronie 2-4 osób w grę można grać nawet 3 godziny. Będzie to efektywnie spędzony czas zarówno dla naszego mózgu jak i języka.

6.  Rozmawiaj z zagranicznymi znajomymi przez Skype
 W dowolnej chwili możesz zadzwonić do znajomego w Australii, Anglii czy USA i zwyczajnie zapytać się „How are You?” a rozmowa sama potoczy się. Zaletą rozmów przez Skype jest możliwość darmowego rozmawiania jak i video konferencja co ma duże znaczenie do poprawnej konwersacji. Oprócz Skype także aplikacja Viber będzie tu pomocna.

7.  Zadzwoń za granicę
Wybierz firmę, z której produktów często korzystasz i zadzwoć do anglojęzycznej infolinii tej firmy! Możesz udawać, że masz problem z produktem lub poprostu zapytać się o kilka rzeczy. Posłuchasz brytyjskiego akcentu i profesjonalnego słownictwa biznesowego. Masz buty Nike i jesteś z nich zadowolony – zadzwoń do biura Nike w Londynie i powiedz co sądzisz o ich nowym modelu butów, używasz Ipada i nie wiesz jak zmienić ustawienia – zadzwoń do Apple w USA i zapytaj. Będzie to krótka ale bardzo praktyczna konwersacja dla Ciebie.

Autor: Marcin Stryjecki, http://preply.com/pl/
Preply jest platformą gdzie można wybrać lektora lub dodać własne ogłoszenie, że szukamy nauczyciela. Zajęcia prowadzone są online (przez Skype) lub offline (w mieszkaniu, kawiarni, na mieście). Lektorów z j. angielskiego można filtrować wg. ceny, referencji lub lokalizacji.
No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...