Thursday, June 11, 2015

Have you sailed through your exams...?

Hello! Tak jakby nadeszły wakacje dla wszystkich zmordowanych tym rokiem szkolnym uczniów... Tak... zmordowanych, ponieważ szkoła rzadko kiedy jest w stanie zaoferować coś ciekawszego niż porywające, ekscytujące i inspirujące zajęcia, podczas których wiedza teoretyczna i jest od razy wprowadzana w praktykę!

Dzisiaj kilka słówek/zwrotów związanych z uczeniem się i ze szkołą...


Ten zwrocik jest całkiem sympatyczny.... "TO COME TOP OF YOUR CLASS" i oznacza, że jesteś z czegoś najlepszy w klasie! Mogę z nim zbudować np. następujące zdanie: I came top of my class in English", czyli "Wybiłem się w klasie na prowadzenie z angielskiego." Moje pytanie do Ciebie: "What have you come top of your class in?


A z tej rozsypanki powstaje kolejny fajny zwrot... TO SAIL THROUGH AN EXAM, czyli "zdać egzamin bez wysiłku i na dobrą ocenę". How many exams have you sailed through this year? Do you often sail through your exams? What to do to sail through exams?


Ten zwrot jest podobny do drugiego i też oznacza "zdać bardzo dobrze egzamin" (TO PASS AN EXAM WITH FLYING COLORS) z tą różnicą, że tutaj nie musi być wcale łatwo go zdać... W tym wyrażeniu liczy się jakby bardzo dobry wynik końcowy... :) I'm sure you will pass your MATURA with flying colors next year! 


A to jest zwrot, którego nikomu nie życzę, by go doświadczył w życiu :) A brzmi tak: TO BE EXPELLED FROM SCHOOL i oznacza "zostać usuniętym ze szkoły", głównie za zrobienie czegoś złego... Przykład: Henio was expelled from school for his cyber-bulling activity. 

Zapamiętałeś te cztery zwroty? Który podoba Ci się najbardziej? Potrafisz zbudować z nim swoje prywatne :) zdanie? Czekam...


No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...