Thursday, May 21, 2015

Zdajesz maturę ustną z angielskiego... Pierwsze pytanie 'na rozgrzewkę' jest takie...

Wyobraź sobie, że dzisiaj wchodzisz na ustny egzamin maturalny z języka angielskiego i pierwsze pytanie, które słyszysz podczas tzw. rozmowy wstępnej brzmi:

Why do fewer and fewer young people read books these days?

Jak sobie radzisz? Czy bez problemu odpowiadasz w sposób płynny, logiczny i bezbłędny zjednując sobie od razu szanowną komisję egzaminacyjną? W końcu liczy się pierwsze wrażenie, choćby każdy się zapierał... Faktem jest, że oceniane jest wykonanie dopiero kolejnych poleceń... ale to właśnie ta niby bezpunktowa rozmowa wstępna już w sumie wpływa w sposób podświadomy na Twoją ocenę. Nie czarujmy się... pierwsze wrażenie, pierwsze konstrukcje, pierwsze wypowiadane słowa, konstrukcje i zdania mogą już pozwolić Ci wjechać albo na drogę gruntową tego egzaminu, na drogę ekspresową lub na autostradę :)

UWAGA! Nie zapominajmy, że jest to jednak tylko rozmowa wstępna, więc nie ma się co rozkręcać za bardzo, ale ważne jest jak krótko, zwięźle, na temat i w jak najlepszym wydaniu odpowiesz na pytania.

Moja sugestia odpowiedzi na to pytanie wygląda tak:

The situation is due to the fact that people don’t have time for reading. We’re living faster and faster. Besides, books are not very attractive today when we come to realize that we can use tablets or laptops to read ebooks or hear audiobooks while driving a car.


2 comments:

 1. The situation is due to... DUE TO? bylo na blogu wiecej cos o "DUE TO" ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie pamiętam czy było... ale może być :)

   Zerknij tutaj: http://www.thefreedictionary.com/due+to

   Delete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...