Wednesday, May 13, 2015

Rozmowa wstępna. Wchodzisz na egzamin... i słyszysz takie pytanko? Dajesz radę?

Wyobraź sobie, że dzisiaj wchodzisz na ustny egzamin maturalny z języka angielskiego i pierwsze pytanie, które słyszysz podczas tzw. rozmowy wstępnej brzmi:

What would be the most important thing for you when choosing a summer job?

Jak sobie radzisz? Czy bez problemu odpowiadasz w sposób płynny, logiczny i bezbłędny zjednując sobie od razu szanowną komisję egzaminacyjną? W końcu liczy się pierwsze wrażenie, choćby każdy się zapierał... Faktem jest, że oceniane jest wykonanie dopiero kolejnych poleceń... ale to właśnie ta niby bezpunktowa rozmowa wstępna już w sumie wpływa w sposób podświadomy na Twoją ocenę. Nie czarujmy się... pierwsze wrażenie, pierwsze konstrukcje, pierwsze wypowiadane słowa, konstrukcje i zdania mogą już pozwolić Ci wjechać albo na drogę gruntową tego egzaminu, na drogę ekspresową lub na autostradę :)

UWAGA! Nie zapominajmy, że jest to jednak tylko rozmowa wstępna, więc nie ma się co rozkręcać za bardzo, ale ważne jest jak krótko, zwięźle, na temat i w jak najlepszym wydaniu odpowiesz na pytania.

Moja sugestia odpowiedzi na to pytanie wygląda tak:

I think I’d mostly focus on the payment I’d receive, the time I’d be employed for and the location of course. I’d also be interested in accommodation and other minor issues such as comfort and convenience of the place I’d stay in.

5 comments:

 1. In my opinion it is that what we want to do (what do we want?) in the feature. The earlier we start getting eperience, the more attractive we'd be for our masters by the interview time I think ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmmm... sometimes it's worth trying to do a job/jobs that you don't link in any way with your future professional career. I believe all sorts of work related experiences are good. I'd say this... you never know where you'll end up in life so sometimes it's good to taste a bit of this and a bit of that instead of focusing just on what you think you want to do in life. Am I right?

   Delete
  2. Of course you're right! I've got the same opinion but if I had to choose today I'd choose something what I think would help me in the feature

   Delete
  3. And what would it be? A professional violin player? :)

   Delete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...