Monday, March 2, 2015

Jakie dźwięki wydaje każde normalne ciało człowieka?

Zastanawiał się ktoś może nad tym? :) Ja nie... aż do dzisiaj :) Pomyślałem, że z okazji pierwszego PONIEDZIAŁKU w marcu, trzeba to jakoś uczcić, tym bardziej, że większość z nas kocha poniedziałki!

Zapraszam zatem do przestudiowania nazw odgłosów, jakie potrafi wydobyć z siebie ciało ludzkie... Tylko może nie konsumujcie - dla bezpieczeństwa - teraz niczego... :)

Pierwsze na liście niech będzie... beknięcie...

Bardzo ciekawy odgłos. Niektórzy potrafią tak 'na zawołanie'... Poza 'burp', w angielskim można też używać na tę okoliczność słowa 'belch'. Przykład: I hardly ever burp.

A teraz zapraszam na... kasłanie...

Kaszlemy z różnych powodów, czasem żeby zwrócić na siebie uwagę, czasem, żeby dać jakiś sygnał, czasem, żeby oczyścić gardło, a czasem na przykład z powodu zapalenia płuc... Nikomu nie życzę! Przykład: Henio was smokig, which made me cough for a few minutes.

A teraz zapraszm na... czkanie...

Dość denerwujące, szczególnie, kiedy sytuacja nie specjalnie pozwala na wydawanie takich dźwięków :) Mieliście może kiedyć do czynienia z czkawką, w najmniej odpowiednim momencie? :) Podzielcie się wrażeniami! :) A może kntoś zna sposoby na czkawkę? Przykład: I usually don't have the hiccups.

Jak tam Twoja kondycja? Zdarza Ci się... sapać... whcodząc po schodach?

W angielskim to czasownik 'pant', sapanie to 'panting'. Często sapiecie? :) Przykład: Karol isn't fit. He always pants like a dog after climbing a few steps.

A teraz... niuchanie...

Ten odgłos produkujemy chyba często... Niuchamy (sniff), kiedy wyczuwamy jakąś woń... przyjemną lub mniej przyjemną... Żeby sprawdzić jak coś pachnie lub nie pachnie :) Kiedy upewniamy się, że coś czujemy lub nie... Kiedy ostatnio coś wąchaliście? Przykład: I like sniffing at a glass of Carmenere before I taste it!

A teraz się nieco odsunę, ponieważ będzie... kichnięcie...

Macie pojęcie z jaką prędkością i ile dziadostwa potrafimy z siebie wypluć podczas jednego kichnięcia? Nic dziwnego, że zarażanie tzw. 'drogą kropelkową' jest niewiarygodnie skuteczne... Dlatego zanim kichniesz (sneeze) następnym razem, zasłoń czymś paszczękę! Przykład: I don't really like spring for I'm allergic to pollen and sneeze like crazy then...

A to jeden z bardziej upierdliwych odgłosów... chrapanie...


Rewelacyjny filmik, nie? Możnaby zrobić z tego film wojenny :) A Ty? Chrapiesz? Może również masz jakiś fajny filmik na którym profesjonalnie chrapiesz (snore)? Przykład: I couldn't fall asleep till 3 am because she was snoring like an elephant!

Mam nadzieję, że Cię nie zanudziłem... i nie ma mowy o... ziewaniu...


Najgorzej jest, jak nie możesz se zdrowo ziewnąć na lekcji, na spotkaniu, itp... Wtedy trzeba doskonalić tzw. 'ziewanie do wewnątrz' :) czyli takie ziewanie (yawning) bez otwierania paszczęki. Trudna sztuka, a i tk widać, że ktoś ziewa :) Ale najlepiej robią to zwierzaczki na filmiku... A może znasz jakiś sposób na NIE-ziewanie? Przykład: He ywaned so loudly that all meeting participants stopped talking and immediately looked at Jarek.

Mój post nie wyczerpuje oczywiście wszystkich dźwięków, jakie nasze ciało potrafi z siebie wydać. Możecie dodać wszystkie inne dźwięki w komentarzach! Bardzo zachęcam! A najlpiej w zdaniach angielskich, tak żeby można było poćwiczyć angielski!

1 comment:

  1. Witaj,co będzie w zdaniu z vomit? Jaki jest sound przy wymiotowaniu. A drugi dżwięk to taki poza ouch żeby wyrażał jakieś wyrażne zniesmaczenie i brak akceptacji dla wykonywanej czynności przez osobę. Pozdrawiam.

    ReplyDelete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...