Monday, February 2, 2015

How many English words do you know? I have something for you...

Hello! Hello!

Dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić ciekawą storną, którą jakiś czas temu znalazłem w Internecie. Jest to stronka, dzięki której możecie dowiedzieć się ile znacie w tej chwili słówek z angielskiego. Stronkę możecie odwiedzić tutaj, ale najpierw zachęcam do poczytania o tym, jak ten test słownictwa działa...

Test wykonuje się w 3 prostych krokach...

Krok 1
Wchodzisz na stronę testu. Tam masz informację po angielsku, która wyjaśnia, co i jak. W wolnym tłumaczeniu czytamy tam mniej więcej: "Zaznacz każde słowo, które potrafisz zdefiniować przynajmniej na jeden sposób. Nie zaznaczaj słów, które kiedyś gdzieś wiedziałeś i wydają Ci się znajome, ale których dokładnego znaczenia nie jesteś pewien."

Jest też tam porada, z której dowiadujemy się, że w przypadku komputerów pracujących na systemie Windows, można nawigować i wybierać zaznaczenia słów za pomocą klawiatury korzystając z klawiszy TAB i SPACE.

Pierwsza strona ze słówkami wygląda tak:


Po zaznaczeniu słówk, które na pewno ZNASZ i potrafisz je zdefiniować po polsku, klikasz CONTINUE i przed Tobą...

Krok 2
Tutaj znajduje się informacja, że poniżej znajduje się większa lista słów po to, by precyzyjniej ocenić poziom Twojej znajomości słownictwa. Teraz, podobnie jak wcześniej, musisz zaznaczyć wszystkie słowa, których przynajmniej jednego znaczenia jesteś pewien. Jest też uwaga, że Twój ostateczny wynik poziomu znajomości angielskiego słownictwa zależy od Twoich - co całkiem oczywiste - UCZCIWYCH odpowiedzi!

Krok 3
To już ostatni etap. Nie dotyczy już sprawdzania znajomości słów, a jest jedynie czymś w rodzaju ankiety na koniec testu, zanim uzyskasz WYNIK końcowy. Informacje zawarte w Kroku 3 są następujące:

"Na koniec, mamy kilka pytań o to, kim jesteś.

Nasze pytania nie będą miały żadnego wpływu na ostateczny wynik testu, ale pomogą nam w zrozumieniu tego, w jaki sposób elementy takie jak wiek czy wykształcenie wpływają na wielkość słownictwa. Udzielenie odpwoedzi na te pytania nie jest obowiązkowe, ale będziemy wdzięczni za Twoje odpowiedzi."

Jest też uwaga: "Jeśli nie udzieliłeś w teście rzetelnych odpowiedzi (ponieważ, na przykład, chciałeś jedynie przetestować tę stronę), i nie ma tu żadnego problemu, to prosimy NIE WYPEŁNIAJ części z ankietką - chcielibyśmy budować możliwie najbardziej WIARYGODNĄ bazę wyników Waszych odpowiedzi."  

A pytania wyglądają (w wersji krótkiej) następująco:


A potem klikasz FINISH i pojawia się Twój wynik :)


Skądinąd wiem, że...

Podziel się swoim osiągnięciem!
4 comments:

  1. Fajny test :) U mnie wyszło 8,250

    ReplyDelete
  2. Replies
    1. Pięknie :) Jeśli zdajesz maturę podstawową (B1)... to z tą liczbą słów dasz radę... Jeśli rozszerzoną (B2) to trzeba się rozwinąć leksykalnie :)

      Delete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...