Monday, November 26, 2012

Konkurs matura 2013! Zadanie 30

Hey guys! Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie dla maturzystów i nie tylko! Począwszy od 13 października 2012, z różną częstotliwością :) zamieszczam na blogu jedno zadanie maturalne. 

Waszym zadaniem jest oczywiście udzielić poprawnych odpowiedzi na każde zadanie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymujecie jeden punkt. 

Na odpowiedzi czekam zawsze do pólnocy tego samego dnia, w którym publikuję zadanie. 

Nicki wszystkich osób biorących udział w konkursie wraz ze zdobytymi punktami (od największej liczby punktów do najmniejszej) będą publikowane wraz kolejnym zadaniem. 

Zadania są typowymi zadaniami z egzaminu maturalnego z jezyka angielskiego, więc konkurs można potraktować jak niezłą powtórkę do egzaminu! 

Wszystkich zadań jest 32, czyli trzydzieści dwa posty publikowane czasami dzień po dniu, a czasami z jedno lub dwudniową przerwą :) 

Osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów, zdobędzie nagrodę książkową, którą wyślę pocztą po uprzednim podaniu adresu do wysyłki na adres english.direct@wp.pl Zapraszam do zabawy!  

Zadanie 30

Uzupełnij każde z niedokończonych zdań, tak aby zachować znaczenie zdania wyjściowego. Wymagana jest pełna poprawność ortograficzna wpisywanych fragmentów zdań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymasz 1 punkt.

1.      As soon as the Police arrived, the crown dispersed. No sooner _____ the crowd dispersed.
2.      Please don’t answer my questions all together. Please answer my questions _____ time.
3.      The vet examined my cat yesterday because she behaved strangely. I _____ yesterday because she behaved strangely.
4.      Celia wanted to repair the dripping tap herself but she didn’t know how to do it. If Celia _____ herself.
 

2 comments:

 1. 1. As soon as the Police arrived, the crown dispersed. No sooner had the Police arriver, than the crowd dispersed.
  2. Please don’t answer my questions all together. Please answer my questions one at a time.
  3. The vet examined my cat yesterday because she behaved strangely. I had my cat examined by a vet yesterday because she behaved strangely.
  4. Celia wanted to repair the dripping tap herself but she didn’t know how to do it. If Celia had known how to repair the dripping tap, she'd have done it herself.

  ReplyDelete
  Replies
  1. 1. had the Police arrived/did the Police arrive than
   2. one at a
   3. had my cat examined
   4. had known how to repair a dripping tap, she would have done it


   4 pts for you Raszka!

   Delete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...