Friday, November 23, 2012

Konkurs matura 2013! Zadanie 27

Hey guys! Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie dla maturzystów i nie tylko! Począwszy od 13 października 2012, z różną częstotliwością :) zamieszczam na blogu jedno zadanie maturalne. 

Waszym zadaniem jest oczywiście udzielić poprawnych odpowiedzi na każde zadanie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymujecie jeden punkt. 

Na odpowiedzi czekam zawsze do pólnocy tego samego dnia, w którym publikuję zadanie. 

Nicki wszystkich osób biorących udział w konkursie wraz ze zdobytymi punktami (od największej liczby punktów do najmniejszej) będą publikowane wraz kolejnym zadaniem. 

Zadania są typowymi zadaniami z egzaminu maturalnego z jezyka angielskiego, więc konkurs można potraktować jak niezłą powtórkę do egzaminu! 

Wszystkich zadań jest 32, czyli trzydzieści dwa posty publikowane czasami dzień po dniu, a czasami z jedno lub dwudniową przerwą :) 

Osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów, zdobędzie nagrodę książkową, którą wyślę pocztą po uprzednim podaniu adresu do wysyłki na adres english.direct@wp.pl Zapraszam do zabawy!  

Zadanie 27

Uzupełnij poniższe zdania. W luki wpisz wyrazy utworzone od słów znajdujących się w nawiasach, tak aby zdania były logicznie i gramatycznie poprawne. Wymagana jest pełna poprawność ortograficzna wpisywanych wyrazów. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymasz 1 punkt.

1.       Doctors stated that in order to save the patient’s life, the open-heart surgery was __________.  AVOID
2.       The press __________ secrets from the celebrity’s past.  COVER
3.       They must have decided that London was a better place to live, because I saw a __________ van in front of their house. REMOVE
4.       We are looking for __________ employees with lots of new ideas.             IMAGINE
 

2 comments:

 1. 1. Doctors stated that in order to save the patient’s life, the open-heart surgery was unavoidable. AVOID
  2. The press uncovered secrets from the celebrity’s past. COVER
  3. They must have decided that London was a better place to live, because I saw a removal van in front of their house. REMOVE
  4. We are looking for imagined employees with lots of new ideas. IMAGINE

  ReplyDelete
  Replies
  1. 1. unavoidable :)
   2. uncovered :)
   3. removal :)
   4. imaginative :(

   3pts for you Raszka!

   Delete

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...