Monday, July 30, 2012

Oto, co chcielibyście znaleźć na tym blogu...

Zakończył się właśnie kolejny 'poll', w którym pytałem Was o to, jakie treści chcielibyście znaleźć na tym blogu. Po miesiącu badania, tak przedstawiają się wyniki:


Wynika z tego, że trzy pierwsze najwyżej typowane treści dotyczą
  1. English vocabulary - 41%
  2. English grammar - 33%
  3. jobs related words - 29%
Pierwsze trzy typy bardzo mi się podobają. Cały czas pozostajemy w obszarze słownictwa, co oznacza, że jednak warto zajmować się w sumie sięgającym po horyzont angielskim słownictwem. A przyznacie, że jest ono absolutnie porywające, ponieważ język angielski ma przebogatą historię swojego rozwoju i znajdziemy w nim słowa zarówno sprzed dwóch tysięcy lat, jak i 'bite' dzisiaj, niemal 'od ręki' z uwagi na fakt, że język jest żywy i nadal się rozwija, zmienia... Fascynujące!

Jesteście też zainteresowani gramatyką. To także dobra dla mnie wiadomość, ponieważ słownictwo i gramatyka to właściwie esencja sprawy :) Nie wiem jednak w jakiej postaci chcielibyście o tej gramatyce usłuszeć, a właściwie przeczytać. Nie chciałbym przynudzać gramatyką w wydaniu 'hard-core'. Może podeślecie kilka sugestii...

Trzecim wygranym jest też obszar słownictwa, tyle że zawężonego do elementów związanych z róznymi zawodami. Myślę, że też fajnie będzie się zająć ciekawymi słówkami z wybranych profesji... a jest ich sporo... Myślę, że to także bardzo rozwojowa sprawa :)

W dalszej kolejności wskazujecie na 
  • US/UK culture - 25%
  • learning tips - 25%
Myślę, że też jest to do ogarnięcia. Od kilku lat prowadzę zajęcia z kulturoznawstwa brytyjskiego, kiedyś przez chwilę także z amerykańskiego, więc w sumie można byłoby porozmawiać o tym i o owym :)

Dalej w kolejności są takie zagadnienia jak
  • English pronunciation - 20%
  • FCE/CPE related stuff - 16%
  • CAE related stuff - 12%
  • matura related stuff - 8%
  • PET related stuff - 4%

Co do wymowy, to nie jestem specjalnie przekonany, bo wchodzimy wówczas na raczej naukowy grunt. Zresztą, moim skromnym zdaniem, teoretyzowanie na temat wymowy, mogłoby raczej zniechęcić do czytania bloga... Natomiast jestem odrobinę zdziwiony zapotrzebowaniem na treści związane z egzaminami PET/FCE/CAE czy CPE..., że już nie wspomnę o maturze... Od 15 już lat przygotowuję ludzi do tych egzaminów, każdy ma swoją specyfikę, określony poziom trudności... i myślę, że warto byłoby 'obgadać' co  i jak jeśli chodzi o każdy z tych egzaminów. Fajnie byłoby podzielić się wrażeniami z każdego egzaminu. Ostatnio mój syn zdawał PET'a... i otrzymał Pass with Distinction, co potwierdza jego umiejętności na poziomie B2 :)

Tak czy owak, dzięki za udział w ankiecie. Czekam na Wasze reflekcje co do poruszonych tu kwestii. I zapraszam niebawem do następnej ankietki :)
No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...