Wednesday, May 23, 2012

Kursy angielskiego za granicą... na słodko.


Kursy angielskiego za granicą... na słodko.

Wyjeżdżając na kurs języka angielskiego za granicę mamy okazje połączyć przyjemne z pożytecznym ...i  smakowitym. Rozpieszczanie podniebienia lokalnymi przysmakami może iść w parze ze szlifowaniem umiejętności językowych nabytych na kursie. Miłośników nauki języka i łasuchów jednocześnie, zapraszam na słodki przewodnik po najpopularniejszych miejscach. Kursy angielskiego za granicą i coś słodkiego…

Naszą podróż zaczynamy od USA i pianek Marshmallow. Wyberając się na kurs angielskiego do Los Angeles pamietajcie, że jest ono kolebką ich produkcji. Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się nazwa tych gąbczastych pyszności? Pierwsze pianki produkowane były z ekstraktu z korzeni malw, rosnących na terenach podmokłych [marshmokradło, mallowmalwa]  a więc prawoślazu lekarskiego! Pianki spożywamy od razu lub nabijamy na kijek i pieczemy w ognisku aż do skarmelizowania, w ten sposób powastają roasted marshmallows [roastedupieczony].

Jeśli same pianki nie robią na was wrażenia, przedstawiam wam flagową kanapkę stanu Massachusetts - Fluffer Nutter [fluff puch, nutorzech]. To kanapka posmarowana masłem orzechowym „peanut butter” [peanutorzech ziemny, butter -masło] i kremem produkowanym z pianek Marshmallow! Jeśli chcesz spróbować tej nieznośnie słodkiej kanapki wybierz kurs angielskiego w Bostonie!

Dla wciąż nienasyconych mamy S’mores (skrót od I’d like some more – chciałbym czegoś więcej)). To małe kanapki z herbatników graham przekładane piankami marshmallow i czekoladą, które ogrzewa się [warm] nad ogniskiem, wtedy pianki przypiekają się a czekolada rozpuszcza [melt]. S’mores to stały element kulinarny każdego amerykańskiego biwaku przy ognisku [campfire].

Wybierając kurs angielskiego w USA w San Francisco mamy okazję spróbować tradycyjnych salt water taffy”. Taffy to tradycyjne cukierki podobne do polskich irysów. Skąd nazwa „salt water taffy”? Legenda mówi, że w roku 1883 r. sklep jednego z producentów cukierków został zalany słonymi wodami Oceanu Atlantyckiego.  Mimo tego, nasączone słoną wodą cukierki ,nadal cieszyły się zainteresowaniem klientów i były sprzedawane już pod nową nazwą „salt water taffy”.

Wybrałeś kurs angieskiego w Kanadzie i martwisz się o spadek poziomu cukru we krwi [blood sugar levels drop]? Nie ma takiej potrzeby! To idealna okazja do delektowania się oryginalnym Maple syrup [maple – klon, syrup – syrop], zwykle jadanym z naleśnikami [pancakes] podobnymi do polskich racuchów.

 

Kurs angielskiego w Ottawie to niepowtarzalna okazja nauki w pieknym dwujęzycznym mieście ale również wypróbowania Beaver tails [bobrzych ogonów], słodkości znanej równeż pod nazwą Elephant Ears [uszy słonia], Moose Antlers [rogi łosia] lub  Whale Tails [ogony wielorybów]. Co kryje się pod tymi przedziwnymi nazwami? To słodkie ciasto smażone na głębokim tłuszczu [deep-frying] przyjmujące nieregularne plackowate kształty, podawane z różnego rodzaju dodatkami np.: cukrem pudrem [powdered sugar], cynamonem, polewą czekoladową, bitą śmietaną [whipped cream] itp.

 

To tylko niektóre z tradycyjnych smakołyków Ameryki Północnej, które bez względu na to czy jesteś łasuchem [have a sweet tooth] czy też nie, zdecydowanie warto spróbować! Wybierz się na kurs angielskiego za granicę poznaj kulturę, kuchnię i jednocześnie ucz się angielskiego!

No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...