Sunday, March 11, 2012

MATURA USTNA Z ANGIELSKIEGO 2012 - Zadanie 1 O czym pamiętać?

Tak jak pisałem wcześniej, Zadanie 1, to sympatyczna rozmowa, gdzie zdający musi zrealizować tzw. 'chmurki', a egzaminujący wciela się w rolę osoby mówiącej tylko po angielsku, dlatego trzeba pamiętać, by nie używać polskich słów w angielskich zdaniach, ponieważ 'nie zostaną one zrozumiane' przez egzaminującego, a usłyszysz raczej pytanie typu: "What do you mean by 'pierogi'?

Realizując zadanie 1 możesz, a czasem nawet musisz, zadawać pytania, by właściwie przebrnąć przez rozmowę z egzaminatorem.

Rozmowa ta powinna być jak najbardziej naturalna, jednak na zdającym ciąży obowiązek zrealizowania wszystkich 'chmurek'. Egzaminujący musi z kolei tak prowadzić rozmowę, by umożliwić zdającemu realizację 'chmurek'.

Realizując zadanie 1 musisz pamiętać, że czas na przeprowadzenie rozmowy nie może w żadnym razie ulec przedłużeniu. Chodzi o to, by realizując poszczególne 'chmurki' nie skupić się za długo na jednej czy dwóch 'chmurkach'. Trzeba koniecznie monitorować czas.

Musisz uważać też na to, kto rozpoczyna rozmowę. W swoim zestawie będzie wyraźna informacja na temt tego, kto ma zacząć. Nawet jednak jeśli się zestresujesz, to obowiązkiem egzaminującego jest i tak rozpoczęcie konwersacji bez szkody dla twoich punktów :)

Realizując kolejne 'chmurki' musisz starać się zrealizować 'chmurki' i każdy temat rozwinąć dorzucając do swojej wypowiedzi inne, dodatkowe informacje. Ważne jest, by się rozwinąć :)

Niebawem postaram się napisac coś na temat zadania 2 i 3. Talk soon!

No comments:

Post a Comment

Say something here!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...